Co to jest karboksyterapia medyczna skóry głowy?

Artykuł partnera.

Nadmierna utrata włosów to jeden z częstych problemów, z którymi zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jak sobie z nim poradzić? Chcąc skutecznie powstrzymać wypadanie pasm, należy dokładnie określić przyczyny takiego stanu i w miarę możliwości je wyeliminować, a także dobrać odpowiednie leczenie. Karboksyterapia medyczna skóry głowy to jedna z efektywnych metod. Na czym dokładnie polega, jakie są zalety tej metody i gdzie wykonać zabieg? Sprawdź, co warto wiedzieć!

Jak przebiega karboksyterapia skóry głowy?

Karboksyterapia to zabieg, podczas którego metodą śródskórnej iniekcji wtłaczany jest CO2 za pomocą specjalnego urządzenia. Nazywana jest także terapią trychologiczną dwutlenkiem węgla. Choć nakłucia nie są bolesne, to u osób wrażliwych można zastosować maść znieczulającą. W wyniku przeniknięcia dwutlenku węgla do tkanek dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz powstawania nowych. Efektem tego działania jest przyspieszenie krążenia krwi i procesu regeneracji komórek. Kolejna korzyść to pobudzenie produkcji kolagenu.

Jakie efekty daje karboksyterapia i kiedy warto się na nią zdecydować?

Karboksyterapia stosowana jest w leczeniu łysienia, wypadania włosów i łuszczycy. To jedna z najbardziej zbadanych i efektywnych metod leczenia. Skutki zależą przede wszystkim od przyczyn schorzenia oraz indywidualnych cech pacjenta poddawanego terapii. Równie ważne jest dopasowanie liczby zabiegów do potrzeb i dolegliwości, a także wykonywanie ich w odpowiednich odstępach czasowych. Najczęściej zaleca się przeprowadzenie serii 6010 zabiegów.

 

Karboksyterapia medyczna skóry głowy sprawia, że pasma nie tylko przestają wypadać, ale także obserwuje się wzrost nowych włosów. Kosmyki są gęstsze i zdecydowanie mocniejsze. Warto dodać, że ta terapia trychologiczna nie powoduje alergii, powikłań, czy jakichkolwiek skutków ubocznych. Po przeprowadzonym zabiegu na skórze głowy mogą pojawić się jedynie siniaki w miejscach iniekcji, jednak znikają one w krótkim czasie. Kto nie może wykonać karboksyterapii? Wykluczone z niego są kobiety w ciąży oraz osoby zmagające się z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Kiedy warto zdecydować się na karboksyterapię i gdzie ją wykonać?

Karboksyterapia skóry głowy to zabieg bezpieczny o wysokiej skuteczności – stąd też wynika jego duża popularność. Korzystne działanie na skórę sprawiło, że możliwa jest także karboksyterapia twarzy (np. podbródka lub pod oczami). Wiąże się to z wpływem tej metody na syntezę włókien kolagenowych. Efektem serii zabiegów jest wygładzona struktura cery, mniej widoczne zmarszczki, a także redukcja cieni pod oczami i poprawa poziomu nawilżenia.

Mając świadomość, jakie rezultaty można uzyskać dzięki wtłoczeniu śródskórnie CO2, ale jednocześnie wiedząc, że procedura powinna zostać przeprowadzona pod okiem specjalisty, warto umówić się na zabieg w renomowanym gabinecie. Instytut Cosmedic – Bydgoszcz to miejsce, w którym każdy pacjent znajdzie kompleksową opiekę, rozpoczynając od skrupulatnej konsultacji, poprzez dokładną diagnostykę, aż po wydanie zaleceń i przeprowadzenie odpowiednich zabiegów. Właściwie dobrana i przeprowadzona kuracja to większa szansa, aby osiągnąć zadowalające rezultaty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.