Opieka medyczna – co obejmuje?

Świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są dla wszystkich Polaków obowiązkowe i pieniądze na ich rzecz są pobierane automatycznie z każdej pensji. Mimo to wiele osób nie jest zadowolonych z jakości tych usług i przede wszystkim z terminów, jakie obowiązują do lekarzy specjalistów. Dobrą alternatywą okazuje się być prywatna opieka medyczna.

Na czym polega prywatna opieka medyczna?

Opieka medyczna na zasadzie prywatnego świadczenia jest całkowicie dobrowolna. Oznacza to, że każdy pacjent, który chciały skorzystać z szerokiego wachlarza możliwości opieki prywatnej, może w dowolnym momencie wykupić abonament i na tej samej zasadzie z niego zrezygnować. Co ważne, poszczególne usługi są indywidualnie dobierane pod względem potrzeb pacjenta, więc nie musi on płacić za pełen pakiet, jeśli nie będzie z niego korzystał. W sytuacji, gdy pacjent zdecyduje się na tego typu opiekę, jest on zobowiązany do comiesięcznego uiszczania danej składki pieniężnej, a w zamian za to może korzystać z nowoczesnych usług, kompleksowo wyposażonych placówek medycznych. Dzięki temu może dbać o swoje zdrowie tak, jak w danym momencie tego potrzebuje – bez konieczności czekania długich tygodni na leczenie bądź wizytę. W ramach prywatnej opieki medycznej można skorzystać z: płatności jednorazowej za wykonaną usługę, abonamentowej opieki medycznej centrum, abonamentu posiadanego w medycznej firmie partnerskiej. Z płatności jednorazowej korzysta się wtedy, gdy przychodzi się na wizytę i płaci każdorazowo kwotę z cennika. Abonament polega na kompleksowej opiece medycznej pacjenta, jego najbliższych czy pracowników. Znajduje się w nim nieograniczony dostęp do badań i lekarzy specjalistów. Natomiast abonament posiadany w medycznej firmie partnerskiej oznacza, że pacjent ma dostęp do partnerów placówki, do której jest zapisany, w tym także do firm medycznych i towarzystw ubezpieczeniowych.

Z czego można korzystać podczas prywatnej opieki medycznej?

Jeśli pacjent wykupi abonament dopasowany do swoich potrzeb, może korzystać tylko z tych lekarzy, którzy są mu niezbędni, lub wybrać szerszą opcję i korzystać z takich usług jak: podstawowa opieka medyczna, w tym: pomoc internisty, pediatry czy lekarza medycyny rodzinnej; opieka specjalistyczna, w tym: lekarze specjaliści z dziedzin dermatologii, ortopedii, anestezjologii, pulmonologii, urologii, onkologii, laryngologii, hematologii, psychiatrii, reumatologii, diabetologii, endokrynologii czy ginekologii, badania laboratoryjne, czyli cytologia ginekologiczna, morfologia krwi i badanie moczu, badania radiologiczne w tym rezonans magnetyczny, mammografia, tomografia komputerowa, RTG i USG, badania czynnościowe, bilans zdrowia dziecka, podstawowe zabiegi pielęgniarskie, rehabilitacja, szczepienia oraz wizyty u stomatologa. Pacjenci wybierający kompleksową opiekę medyczną mogą liczyć na wiele dodatkowych opcji, jeśli są one dostępne w danej placówce, a mowa tu o wizytach domowych, zabiegach ortopedycznych, konsultacjach profesorskich, a także o domowej opiece pielęgniarskiej. Więcej na temat opieki medycznej przeczytasz na Cmp.med.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.