Soczewki kontaktowe – zalety stosowania i koszty

Artykuł partnera.

Soczewki kontaktowe są dla wielu osób niezwykle ciekawą i atrakcyjną alternatywą dla okularów.

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego i wygodnego funkcjonowania bez nich. Mają one bowiem wiele zalet, których próżno szukać w przypadku tradycyjnych okularów, które najczęściej wybieramy do korekcji wzroku. Oba te rozwiązania mają również rzecz jasna wielu zwolenników, jak również równie liczne grono przeciwników.

Soczewki, okulary, a może jedno i drugie?

Oczywiście jest zawsze pewne grono osób, które cenią sobie korzyści z noszenia okularów klasycznych, ale są również osoby, które uwielbiają za wygodę noszenia przede wszystkim soczewki kontaktowe. Niemniej nie brakuje również takich osób, które decydują się na naprzemienne noszenie na przykład okularów na co dzień, a na niektóre okazje jednodniowych soczewek kontaktowych. Takie rozwiązanie hybrydowe daje nam jeszcze więcej możliwości dostosowywania korekcji wzroku do konkretnych potrzeb. W dni, w które planujemy aktywność wybieramy soczewki kontaktowe, a kiedy chcemy inaczej się prezentować, decydujemy się na okulary. Koszt soczewek przy ich sporadycznym użytkowaniu będzie rzecz jasna dla nas jeszcze mniejszy.

Czy soczewki są droższe od okularów?

Koszt soczewek to kwestia, która również nie jest w pełni oczywista. Oczywiście sumarycznie zakupy szczególnie jednodniowych soczewek na bieżąco będą nieco droższe od zakupu okularów, ale w przypadku soczewek nie musimy martwić się o wymianę oprawek, koszty wymian przy chociażby zarysowaniu szkieł i uszkodzeniach, a także koszty napraw. Bez wątpienia soczewki kontaktowe na ten moment są nieco droższą opcją, ale korzystniejszą pod względem wygody oraz dostępności. Na stronie Mojepierwszesoczewki.pl możemy za pomocą wygodnej wyszukiwarki z mapą znaleźć specjalistę w naszej okolicy, przebadać wzrok i zakupić pierwsze soczewki.

Jakie wady wzroku skorygujemy soczewkami?

Zarówno krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm możemy z powodzeniem korygować soczewkami kontaktowymi. To przy obecnej technologii produkcji rozwiązanie niezwykle estetyczne, wykonane z wielu różnorodnych materiałów syntetycznych takich jak chociażby specjalne hydrożele. Dzięki temu bez większego trudu skorygujemy wzrok jednocześnie zapewniając sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa i odpowiednie nawilżenie naszym oczom. Każda z tych wad wymaga rzecz jasna nieco innego rodzaju korekcji, dostosowanej do specyficznych potrzeb wzrokowych użytkownika, ale nie jest to problemem. Soczewki chociażby w astygmatyzmie zostaną docenione za pełne spektrum dobrego widzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.