Wyjazdowa apteczka. Co zabrać ze sobą w podróż?

Wakacje już za moment! Pewnie już teraz wybierasz nowy strój kąpielowy i zastanawiasz się nad zakupem letnich kreacji. Co jeszcze warto zabrać ze sobą w letni urlop? Nie zapomnij o wakacyjnej apteczce, która może okazać się zbawieniem, a czasem – uratować wakacyjny wyjazd!

Przechowywanie

Na sam początek pomyśl o sposobie przechowywania leków podczas wyjazdu. Polecamy unikać materiałowych toreb, które mogą okazać się nieszczelne, zwłaszcza w momencie, kiedy coś wyleje nam się w torbie lub walizce. Zdecydowanie lepiej postawić jest na bardziej szczelne i wytrzymałe opakowania z plastiku lub specjalnego tworzywa. Jeszcze lepiej, jeśli będzie ona przezroczysta – co może ułatwić Ci szybkie znalezienie potrzebnego produktu. W tej roli świetnie sprawdzi się na przykład mała kosmetyczka.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Leki na chorobę lokomocyjną

Mogą być przydatne, nawet, jeśli zazwyczaj nie masz problemów lokomocyjnych podczas podróży. Zmiana klimatu, a także zmiany wynikające z innego otoczenia mogą sprawić, że Twój organizm zareaguje nietypowo, a chyba nie chcesz męczyć się podczas podróży w wymarzone, wakacyjne miejsce?

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

W aptekach dostępne są różne leki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Często zawierają też inne substancje lecznicze, które postawią Cię na nogi w przypadku lekkiego przeziębienia. Pamiętaj jednak, że jeśli wybierasz się na wyjazd z dzieckiem, w Twojej apteczce powinny znaleźć się także leki, które są dopuszczone do stosowania u dzieci.

Plastry i woda utleniona

Przydatne szczególnie w przypadku drobnych otarć, o które podczas podróży nie trudno. Woda utleniona pozwoli Ci szybko zdezynfekować ranę. Pamiętaj, że nie musisz brać całego opakowania. Możesz przelać niewielką ilość produktu do opakowania podróżnego, które jest znacznie mniejsze i będzie bardziej praktyczne.

Oprócz standardowych plastrów polecamy włożyć do apteczki także plastry na otarcia stóp lub ewentualne odciski, które mogą się pojawić podczas długich wojaży.

Leki na choroby dróg oddechowych

Nigdy nie wiesz, czy podczas wyjazdu nie złapie Cię lekka infekcja bakteryjna górnych dróg oddechowych. Wiążący się z nią uciążliwy kaszel może skutecznie zniszczyć kilka dni w wakacyjnym raju. Do apteczki możesz włożyć dwie saszetki ulubionego leku ułatwiającego odkrztuszanie, takiego jak na przykład FLUIMUCIL MUKO. Nie zajmuje on dużo miejsca w apteczce, a może pomóc w przypadku uporczywego kaszlu.

Termometr

Termometr nie zajmuje mało miejsca, a pozwoli Ci skontrolować stan zdrowia, zwłaszcza, jeśli poczujesz się gorzej. Pozwoli Ci też podjąć decyzję o ewentualnym zażyciu leków przeciwgorączkowych.

Maści na ukąszenia

Inwazja insektów? Spokojnie, to też nie problem! Do apteczki możesz włożyć maść na ukąszenia, która da Ci ulgę po ewentualnych ukąszeniach. Tak, jak w przypadku wody utlenionej, nie musisz brać całej tubki. Wystarczy nawet mała ilość przełożona do podróżnego opakowania.

Elektrolity

Pomocne zwłaszcza podczas upałów! Pomagają uzupełnić niezbędne dla organizmu elektrolity i minerały oraz zapobiegają odwodnieniu. Elektrolity dostępne są w każdej aptece w formie rozpuszczalnych w wodzie tabletek.

Jak właściwie się przygotować?

Na kilka dni przed wyjazdem zrób sobie listę niezbędnych produktów, które chcesz zabrać ze sobą do apteczki. Wtedy na pewno niczego nie zapomnisz! Listę możesz trzymać ze sobą zawsze w wakacyjnej apteczce, aby przed każdym wyjazdem robić szybki przegląd jej zawartości i upewniać się, że jest w niej wszystko. Będziesz mieć spokojną głowę podczas wymarzonego urlopu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.