Defibrylatory AED – co to takiego?

Defibrylatory to urządzenia ratujące życie. W ciągu ostatnich lat ich popularność zdecydowanie wzrosła, a to za sprawą automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. Są to urządzenia przeznaczone do obsługi przez osoby niemające żadnego doświadczenia z tego typu sprzętem. Dla osoby w stanie zagrożenia życia oraz obsługującej je są w pełni bezpieczne, a ich obsługa jest intuicyjna. Jeżeli i Państwo myślą o tym, aby takie urządzenie znajdowało się w waszym zakładzie pracy lub innym obiekcie, którym zarządzają, chętnie podpowiemy jaki defibrylator AED wybrać, a także, na co zwrócić w nim uwagę.

Jak działa automatyczny defibrylator zewnętrzny?

Defibrylatory to jedne z ważniejszych urządzeń medycznych, odgrywających bardzo dużą rolę w procesie ratowania życia człowieka. Zastosowanie defibrylatorów w przypadku przerwania akcji pracy serca, aż o 70 procent zwiększa szansę na jej przywrócenie. Medyczne defibrylatory są na wyposażeniu każdej karetki pogotowia ratunkowego, a także w wozach strażackich. Mając na uwadze rosnąca liczbę zgonów spowodowanych nagłym zatrzymaniem pracy serca, wynaleziono zautomatyzowany defibrylator zewnętrzny. Urządzenia tego typu montowane są na ścianach budynków użyteczności publicznej, takich jak dworce kolejowe i autobusowe, galerie i centra handlowe, kina, stadiony, czy posterunki policji. Defibrylator AED jest również coraz częstszym widokiem w dużych zakładach pracy. Zasada jego działania jest podobna jak w przypadku profesjonalnych defibrylatorów. Różnica polega na tym, że defibrylatory AED są znacznie łatwiejsze w obsłudze i nie wymagają zaawansowanego ustawiania parametrów pracy. System samodzielnie dobiera moc impulsu elektrycznego, a osoba ratująca życia, otrzymuje instrukcje głosowe, jak należy defibrylator użyć.

AED, czyli automated external defibrillator

Urządzenie AED projektowane jest w celu ratowania życia. Muszą być łatwo dostępne i łatwe w obsłudze. Nie jest zatem przypadkiem, że mają obudowy w jaskrawych kolorach, zauważalne z dużych odległości. Wiele osób, kiedy słyszy o automatycznych defibrylatorach, ma poważne obawy czy będzie w stanie ich używać. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak tworzą tego typu sprzęty, aby ich użycie było łatwe dla każdego. Defibrylatory wyposażone są w głośniki, które po otwarciu pokrywy informują o tym, jakie czynności mają być podjęte. Rolą osoby ratującej życie, jest wybrać tryb pediatryczny w przypadku zatrzymania akcji serca u dziecka lub standardowy, jeśli ratowana jest osoba dorosła. Pozostałe czynności, zwiększające szanse na przeżycie poszkodowanego to przyłożenie elektrod w odpowiednich miejscach na klatce piersiowej poszkodowanego. Są one dokładnie oznaczone na schematycznych rysunkach, a jeśli defibrylator posiada ekran, to tam zostanie również wyświetlona szczegółowa instrukcja.

Gdzie zamówić dobry defibrylator AED?

Automatyczne urządzenia do defibrylacji kosztują od 2000 złotych wzwyż. Ich cena jest uzależniona od wielu czynników, takich jak producent czy wielkość oraz dodatkowe możliwości. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje pieniądze zostały dobrze wydane, warto zasięgnąć porady w specjalistycznych firmach, które specjalizują się w sprzedaży takich sprzętów. W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo olbrzymi wybór urządzeń AED, które można kupić w szerokim wachlarzu cen. Z przyjemnością doradzimy wybór odpowiedniego defibrylatora, który będzie odpowiadał mozliwościom budżetu i potrzebom miejsca, w którym zostanie zainstalowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.