Jakie są najlepsze skarpetki bezuciskowe dla osób starszych?

Starsze osoby bardzo często mają problem z dobraniem odpowiednich skarpetek. W takiej sytuacji powinno się przeanalizować skarpetki medyczne w wersji bezuciskowej, które będą odpowiedzialne za poprawę krążenia krwi i wyeliminowanie uczucia ciężkości stóp. Przyda się to zwłaszcza wtedy, gdy seniorzy nie lubią przesiadywać długimi godzinami we własnych domach i mieszkaniach, chętnie stawiając na spacery z najbliższymi.

Skarpetki medyczne bezuciskowe – kilka najważniejszych zalet

Inwestycja w skarpetki medyczne bezuciskowe i bezszwowe może się okazać dla seniorów prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Takie skarpetki kryją w sobie wiele zalet, a mianowicie:

 • pobudzenie organizmu do działania,
 • poprawę krążenia krwi,
 • eliminowanie rozmaitych opuchlizn i uczucia ciężkości stóp,
 • przyspieszenie absorpcji obrzęków.

Jak wybrać skarpetki bezuciskowe?

Skarpety bezuciskowe istnieją w wielu różnych wariantach. Jak więc wybrać odpowiedni rodzaj? Wystarczy przeanalizować dostępne na rynku skarpety medyczne i dobrać je do swoich indywidualnych potrzeb, działając najlepiej w porozumieniu z doświadczonymi specjalistami. Inne skarpetki będzie się przecież wybierało na co dzień, a inne sprawdzą się po przebytych urazach czy też w trakcie zajęć rehabilitacyjnych. Ich dobranie wymaga od pacjenta posiadania szerokiej wiedzy, dlatego warto się wesprzeć kompetencjami specjalistów z branży medycznej.

Skarpetki bezuciskowe dla seniora – dostępne warianty

Jakie będą odpowiednie skarpetki bezuciskowe dla seniora? Jak wspomniano już wcześniej, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Szczególną popularnością cieszą się jednak:

 • skarpetki z włókna bambusowego z jonami srebra,
 • skarpety bezuciskowe ze srebrem,
 • skarpetki zdrowotne z przędzy bambusowej,
 • podkolanówki profilaktyczne,
 • podkolanówki uciskowe podróżne,
 • podkolanówki zdrowotne bawełniane,
 • skarpetki zdrowotne bezuciskowe z wełną merynosową.

Jak widać coś dla siebie znajdą zarówno przedstawicielki płci damskiej, jak i mężczyźni. Godne uwagi są m.in. skarpetki bezuciskowe zdrowotne antygrzybicze w kolorze czarnym, które zawierają w sobie naturalną wełnę merynosową i srebro. Ich największe atuty to: zawartość elastycznych włókien, doskonałe przyleganie do stóp i nóg, zwiększony przepływ krwi, brak otarć, utrzymanie ciepła, właściwości antygrzybicze i antybakteryjne oraz odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Właśnie z tego względu przez wielu seniorów są uważane za zdecydowany numer jeden na liście i chętnie sięgają po nie pacjenci z zaburzeniami krążenia w nogach oraz borykające się z obrzękami stóp i nóg.

Ostateczna decyzja nigdy nie będzie jednak łatwa, ponieważ na rynku jest wiele ciekawych modeli skarpetek bezuciskowych dla seniorów, odpowiedzialnych za poprawę komfortu życia, ale też zabezpieczenie stóp przed chłodem. Ważne jest to, aby skarpetki były dobrane do konkretnej przypadłości i pory roku, zwracając uwagę na ich rozmiar. Kolor to sprawa drugorzędna, chociaż najbardziej uniwersalna jest czerń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.