Od kiedy dzieci mogą używać szczoteczki sonicznej?

Artykuł partnera.

Właściwa pielęgnacja jamy ustnej jest ważna dla każdego. Zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci powinny pamiętać o regularnym czyszczeniu swoich zębów. Warto jest wpajać swoim pociechom od najmłodszych lat to, że troska o piękny uśmiech to także zdrowe i mocne zęby. Tak ważne jest więc wprowadzenie nawyku mycia zębów wśród dzieci. Dzięki temu będą w przyszłości potrafiły zadbać o swoje zdrowie. A czym jest szczoteczka soniczna? Czy można ją kupić dziecku? Jeśli tak, to ile lat musi mieć nasza pociecha, aby bezpiecznie jej używać? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które jest oparte na nowoczesnej technologii. Dzięki zastosowaniu ładowania akumulatorowego jest ona całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Jej główka pod wpływem impulsów elektrycznych wprowadza włókna końcówki w delikatne drgania. Emituje ona także fale dźwiękowe, które pomagają zniszczyć nagromadzone w jamie ustnej bakterie. Należy pamiętać o regularnej wymianie końcówek szczoteczki.

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną dla dziecka?

Szczoteczka soniczna dla dzieci powinna być dostosowana do ich wieku. Przede wszystkim powinna być ona mniejszych rozmiarów od tradycyjnej szczoteczki sonicznej dla dorosłych. Dzięki temu możliwe jest prawidłowe ułożenie trzonu szczoteczki w dłoni dziecka. Również końcówka szczoteczki dla dzieci jest mniejsza – co ułatwia samodzielne czyszczenie przez nich wszystkich zębów oraz pielęgnację dziąseł.

W jakim wieku dzieci mogą używać szczoteczki sonicznej?

Specjaliści polecają używanie pierwszej szczoteczki sonicznej przez dzieci, które ukończyły 7 rok życia. Wtedy też mogą zacząć samodzielne czyszczenie swoich zębów pod nadzorem rodziców lub opiekunów. Obecnie na rynku dostępne są również specjalistyczne szczoteczki z gumową główką. Dzięki nim możemy czyścić wnętrze jamy ustnej nawet u młodszych pociech. Idealnie sprawdzają się one jako masażer dziąseł, co jest szczególnie polecane w okresie ząbkowania! Ich użycie natychmiast przynosi ulgę.

Gdzie znajdę szczoteczki soniczne dla dzieci?

Jeśli szukasz idealnej szczoteczki dla swojego dziecka, sprawdź ofertę sklepu https://seysso.pl/. Znajdziesz tam zarówno dział, który zawiera szczoteczki soniczne dostosowane dla wszystkich dzieci https://seysso.pl/szczoteczki-soniczne-dla-dzieci/, jak i kategorię junior https://seysso.pl/junior/. Oprócz tego w sklepie dostępne są szczoteczki dla najmłodszych dzieci z serii Seysso Baby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.