Dlaczego warto mieć dystrybutory do wody w firmie?

Artykuł partnera.

Zapewnienie wody pracownikom to na pierwszy rzut oka dosyć proste zadanie. Kiedy jednak trzeba je zrealizować – okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Najszybszym rozwiązaniem jest regularny zakup wody gazowanej w butelkach. Ale czy to najlepsza opcja? Niekoniecznie. Dystrybutory wody są dużo lepszym sposobem na zaopatrzenie pracowników w wodę. Dlaczego? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Dystrybutor wody pitnej w firmie – szereg korzyści

Postawienie dystrybutorów wody w firmie przynosi masę korzyści działalności – nawet finansowych. Należyte nawodnienie organizmu to klucz do dobrego samopoczucia i wydajności umysłu. Ponadto regularne spożywanie wody sprawia, że nie czujemy się senni. Dystrybutor wody gazowanej jest więc świetną inwestycją w rozwój firmy. Dobrze nawodniony pracownik sprawnie wykonuje swoje zadania i wydajnie pracuje, a to wszystko za sprawą dystrybutora wody.

Pracodawcy mają masę obowiązków. Zagwarantowanie pracownikom wody to kolejne zadanie, którego muszą dopilnować. Dystrybutory do wody znacząco je ułatwiają. Wystarczy postawić dystrybutor w firmie i ta pozycja na liście zadań może zostać wykreślona, ponieważ wykonuje je instalacja wodna bądź dostawca wody.

Kolejnym plusem dystrybutora w firmie jest aspekt ekologiczny. Przeciętnie firma wyposażona w dystrybutor produkuje 54 kg plastiku rocznie mniej niż ta, która dystrybutora nie posiada. Tak więc obok wydajnych pracowników i wygody – dystrybutor wody pitnej dba również o nasze środowisko.

Jaki dystrybutor wody wybrać?

Spory wybór nie ułatwia zadania. Podblatowy dystrybutor wody dedykowany, nablatowy dystrybutor wody dedykowany i wiele więcej innych rozwiązań. Które wybrać? Kwestia wyboru samej konstrukcji dystrybutora jest zależna od miejsca, w którym ma się znajdować. Pojawia się inne pytanie – butlowy czy bezbutlowy dystrybutor wody? Częstszym wyborem są bezbutlowe dystrybutory, które dostarczaną wodę czerpią bezpośrednio z sieci wodociągowej. W przypadku butlowych dystrybutorów – jak nazwa wskazuje – woda pochodzi z butli, którą regularnie wymienia dostawca dystrybutora. Zakup bezbutlowego dystrybutora wyklucza konieczność oczekiwania na dostawy wody. Lecz chcąc nabyć takie wygodne urządzenie – musimy się liczyć z większymi kosztami. Zakup urządzenia butlowego jest znacznie tańszy. Ciężko jednoznacznie określić, który rodzaj dystrybutora sprawdzi się lepiej w danej firmie/danym budynku. To kwestia zależna od wielu czynników. Większość firm sprzedających dystrybutory wody umożliwia wynajem dystrybutora wody. To świetna opcja na przetestowanie poszczególnych rozwiązań i sprawdzenie, które jest najlepsze w konkretnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.